Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Mamy dotację z programu "Bezpieczna+"

Ponad 8 tys. zł dotacji z rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +” niebawem trafi na konto Powiatu Starachowickiego. Starosta Danuta Krępa podpisała dzisiaj (6 września br.) umowę w tej sprawie. Pieniądze posłużą realizacji projektu „Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni” w Technikum nr 2 Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

Projekt skierowany jest do uczniów Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Ma on na celu podniesienie aktywności młodzieży poprzez zwiększenie współpracy szkoły z lokalnym środowiskiem oraz wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa. Chodzi o zwiększenie poczucia własnej wartości wśród młodych ludzi, ale też pokazanie im możliwości aktywnego współdziałania, poszukiwania różnych, ciekawych form spędzania czasu wolnego, nauczy ich kontrolowania własnych zachowań i właściwych reakcji wobec innych osób, a przede wszystkim łączenia aktywności ze zdobywaniem wiedzy w sferze działań obywatelskich.
W ramach projektu zaplanowano: wycieczkę dla 45 najlepszych uczniów szkoły „Szlakiem patrona - Polityka inwestycyjna i budowa COP-u Eugeniusza Kwiatkowskiego”, warsztaty „Mediacje rówieśnicze”, biwak szkoleniowy „Pomiędzy żaglami” oraz turniej gier planszowych. Jego realizacja ruszy we wrześniu i potrwa do grudnia 2017 r.
Koszt całkowity projektu pn. „Między lekcjami-bezpieczni, aktywni, kreatywni” wynosi  10  200zł, z czego 8 160,00 zł pokryje dotacja, a pozostałe 2 040 zł sfinansuje Powiat, w ramach wkładu własnego. 6 września w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach starosta Danuta Krępa podpisała umowę w tej sprawie.

Swój podpis pod dokumentem złożyła także Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak. 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS