Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

PARAGEDON – Festiwal aktywności osób niepełnosprawnych

Zarząd Powiatu Starachowickiego zachęca osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w PARAGEDON-ie – Festiwalu Aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych, jaki odbędzie się 30 września br. na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach.

Impreza ma na celu propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz rozpowszechnianie sportu poprzez aktywizację osób niepełnosprawnych, zapobieganie izolacji, separacji i marginalizacji osób z niepełnosprawnością, kreowanie wizerunku niepełnosprawnych jako osób czynnych społecznie, odkrywanie zamiłowania do doskonalenia się w różnych formach aktywności ruchowej, poprawa kondycji fizycznej i zdrowia poprzez sport, integracja osób zdrowych z osobami niepełnosprawnymi, aktywizacja osób niepełnosprawnych oraz przywracanie ich do życia społecznego.
Podczas PARAGEDON-u na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach uczestnicy z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną wezmą udział w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych i lekkoatletycznych, konkurencjach, grach zespołowych oraz konkursach. Jednocześnie, tego dnia odbędą się konferencje i warsztaty poświęcone problematyce niepełnosprawności, z którą zmaga się duża liczba osób w województwie. Zwieńczeniem całości będzie piknik integracyjny, podczas którego zainteresowani będą mogli skorzystać z porad specjalistów: rehabilitantów, terapeutów, diabetologów i wielu innych. Tego dnia planujemy również przeprowadzenie w całym regionie akcji charytatywnej celem stworzenia funduszu stypendialnego, z którego pozyskane środki zostaną przeznaczone na wspieranie i pomoc osobom niepełnosprawnym.
Zarząd Powiatu Starachowickiego wspiera propagowania zdrowego stylu życia oraz aktywizacji osób niepełnosprawnych jak również promocje różnych form aktywności fizycznej mieszkańców Powiatu. W związku z tym zachęca osoby z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną do wzięcia udziału w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych i lekkoatletycznych, konkurencjach, grach zespołowych oraz konkursach podczas PARAGEDON-u, organizowanego przez Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie.
Regulamin imprezy i kartę zgłoszeniową zamieszczamy poniżej.

Sciągnij plik (480,34 kB):

Regulamin-Paragedon.pdf

Sciągnij plik (784,37 kB):

Karta-zgoszeniowa-owiadczenie---Paragedon.pdf

 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS