Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Konkurs „Piękna i Bezpieczna Zagroda” już rozstrzygnięty

Starosta Danuta Krępa nagrodziła zwycięzców konkursu „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”, organizowanego z inicjatywy Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. Palmę pierwszeństwa przyznano w tym roku gospodarstwu Państwa Jolanty i Dariusza Bryłów, które będzie reprezentować nasz Powiat na szczeblu wojewódzkim. Wszystkim laureatom gratulujemy.

Z inicjatywy Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Kielcach od lat organizowany jest konkurs pn. „Piękna i Bezpieczna Zagroda - Przyjazna Środowisku”. Ma on na celu wyróżnienie najbardziej zadbanych, estetycznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych w województwie świętokrzyskim. W tym roku zgłoszono do niego trzy gospodarstwa z naszego powiatu. Oceny zagród dokonała specjalna komisja powołana w lipcu zarządzeniem starosty. Punktowała ona ogólny wygląd gospodarstwa, estetykę i czystość obejścia, stan techniczny i estetykę budynków, obiekty sanitarne (śmietnik, segregacja śmieci, szambo, kompostownik) i bezpieczeństwo w gospodarstwie.

I tak, I miejsce zajęło w tym roku gospodarstwo Państwa Jolanty i Dariusza Bryłów, znajdujące się w Brzeziu, gm. Pawłów (młode bydło rzeźne). II nagrodę zdobyli Państwo Halina i Czesław Stomporowie z miejscowości Mirzec-Ogrody, gm. Mirzec (młode bydło rzeźne). Trzecie miejsce przyznano Państwu Marcie i Dariuszowi Grudniewskim z Brodów, którzy prowadzą hodowlę koni zimnokrwistych. Nagrody wręczyła zwycięzcom 31 sierpnia br., podczas sesji Rady Powiatu starosta Danuta Krępa, która była też fundatorem nagród. Laureaci otrzymali: komplet mebli ogrodowych, lampy solarne do ogrodu, sprzęt gospodarstwa domowego i elektryzator czyli  pastuch  elektryczny.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w prowadzeniu gospodarstw rolnych, a Państwu Jolancie i Dariuszowi Bryłów życzymy powodzenia podczas etapu wojewódzkiego.

 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS