Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni

„Między lekcjami – bezpieczni, aktywni, kreatywni” – to tytuł projektu, jaki będzie realizowany od września do grudnia br. w Technikum nr 2 Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach w ramach rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +”. Powiat dostanie na niego ponad 8 tys. zł dotacji.

Wniosek złożony przez Powiat Starachowicki w odniesieniu do Technikum Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 2  w Starachowicach w związku z konkursem na wykonanie zadań w ramach realizacji rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +” został pozytywnie oceniony i zatwierdzony do realizacji, jak informuje Monika Nowak Członek Zarządu Powiatu.
Koszt całkowity projektu pn. „Między lekcjami-bezpieczni, aktywni, kreatywni” wynosi  10  200zł, z czego 8 160,00 zł pokryje dotacja od wojewody, a pozostałe 2 040 zł sfinansuje Powiat, w ramach wkładu własnego.  
Projekt skierowany jest do uczniów Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Ma on na celu podniesienie aktywności młodzieży poprzez zwiększenie współpracy szkoły z lokalnym środowiskiem oraz wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa. Chodzi o zwiększenie poczucia własnej wartości wśród młodych ludzi, ale też pokazanie im możliwości aktywnego współdziałania, poszukiwania różnych, ciekawych form spędzania czasu wolnego, nauczy ich kontrolowania własnych zachowań i właściwych reakcji wobec innych osób, a przede wszystkim łączenia aktywności ze zdobywaniem wiedzy w sferze działań obywatelskich.
W ramach projektu zaplanowano: wycieczkę dla 45 najlepszych uczniów szkoły „Szlakiem patrona - Polityka inwestycyjna i budowa COP-u Eugeniusza Kwiatkowskiego”, warsztaty „Mediacje rówieśnicze”, biwak szkoleniowy „Pomiędzy żaglami” oraz turniej gier planszowych.
Projekt będzie realizowany od września do grudnia 2017 roku.
 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS