Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Nowe książki do szkolnych bibliotek

Sporo wydawniczych nowości trafi w tym roku do szkolnych bibliotek w III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. To efekt starań władz powiatowych o środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Powiat pozyskał  w tym roku 16 tys. zł dofinansowania.

Założeniem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Dzięki programowi wzmacnia się również potencjał i rola bibliotek szkolnych. W tym roku skorzystają z niego biblioteki III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” w Starachowicach. Trafią tam książki za łączną kwotę 20 tys. zł (16 tys. zł stanowi dofinansowanie z rządowego programu, a 4 tys. zł to wkład własny powiatu).

 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS