Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Nowe książki do szkolnych bibliotek

Sporo wydawniczych nowości trafi w tym roku do szkolnych bibliotek w III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. To efekt starań władz powiatowych o środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Powiat pozyskał  w tym roku 16 tys. zł dofinansowania.

Założeniem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Dzięki programowi wzmacnia się również potencjał i rola bibliotek szkolnych. W tym roku skorzystają z niego biblioteki III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. K.K. Baczyńskiego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” w Starachowicach. Trafią tam książki za łączną kwotę 20 tys. zł (16 tys. zł stanowi dofinansowanie z rządowego programu, a 4 tys. zł to wkład własny powiatu).

 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS