Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

3.Legenda STARa - Zlot Pojazdów Zabytkowych w Powiecie Starachowickim.

W pierwszy weekend września br. odbędzie się III Zlot Pojazdów Zabytkowych Legenda Stara 2017. W Zlocie mogą brać udział właściciele i użytkownicy pojazdów (motocykle, motorowery, skutery i samochody) wyprodukowanych przed 1992 rokiem.


Celem Zlotu jest przypomnienie miłośnikom motoryzacji historii powstania i produkcji pierwszego polskiego samochodu ciężarowego STAR oraz pokazania innych kultowych samochodów i motocykli.  Będziemy także propagować zasady bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, podstawowe zasad ratownictwa medycznego oraz zabytki i walory turystyczne Powiatu Starachowickiego.
 
Organizatorem imprezy jest Starosta Starachowicki przy współpracy z Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura, Stowarzyszenia „SHL - Historia i Fakty” w Kielcach i Automobilklubu Kieleckiego - Oddział w Starachowicach.

Zlot odbędzie się na terenie Powiatu Starachowickiego w dn.: 1-3 września 2017 r., a rozpocznie się w piątek w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie od godz. 17:00 odbywać się będzie rejestracja uczestników Zlotu. (adres: 27- 200 STARACHOWICE, ul. Wielkopiecowa 1). Przed rejestracją wymagane jest zgłosznie uczestnictwa (Załącznik nr 1 - poniżej), które należy dostarczyć na oficjalnym druku osobiście lub pocztą tradycyjną na adres: Starostwo Powiatowe w Starachowicach, Wydział Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie, ul. Wł. Borkowskiego 4, pok. 310, lub pocztą elektroniczną na e-mail: legendastara@powiat.starachowice.pl. Organizator potwierdzi ich przyjęcie. Dodatkowe informacje pod nr. tel. 41 276 09 42.
Wpisowe 1 grosz płatne w pierwszym dniu Zlotu przy rejestracji. W ramach opłaty: zwiedzanie muzeum i zabytków, pamiątkowy znaczek, poczęstunek, przejazd kolejką wąskotorową.

W ramach Zlotu odbędą się konkursy t.j.: próby zręczności jazdy, konkurs elegancji, prezentacja pojazdów, wybór auta „superretro” i „superbajer”, próby czasowe, itineter, których zwycięzcy otrzymają nagrody.

Więcej informacji: Chcemy ożywić legendę starachowickiego Stara


 Program dla uczestników Zlotu:

Piątek 01.09.
Muzeum Przyrody i Techniki "Ekomuzeum" w Starachowicach

17:00 - Rejestracja uczestników
17:30 – 18:30 – próby zręcznościowe jazdy o nagrodę „Starachowickie Dinozaury”,
19:00 –  konferencja „Wspomnień Czar” – wieczór poświęcony historii miasta, FSC oraz Rajdów Stara z udziałem dziennikarzy, zawodników i mieszkańców – świadków wydarzeń.
 
Sobota, 02.09.
Starachowice , Powiat Starachowicki

10:00 – parada pojazdów i prezentacja – Osiedle Południe
11:00 – start pierwszej załogi do jazdy okrężnej wg itinerera.
16:00 – weteran moto bieg (ul. Rotmistrza W. Pileckiego)
18:00 – przejazd spod Hotelu Senator na Stadion SKS Star.
18:30 – Konkurs Elegancji, Dekoracja zwycięzców konkursów.
 
Niedziela, 03.09.
Starachowicka Kolej Wąskotorowa

10:00 – 14:00
Przejazd Starachowicką Koleją Wąskotorową. Zakończenie Zlotu.

Uczestnicy Zlotu biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za ewentualne szkody przez nich wyrządzone w czasie trwania Zlotu. Uczestnicy Zlotu dokonują ubezpieczenia uczestnictwa i sprzętu we własnym zakresie i na własny rachunek. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za eksponaty i pojazdy uczestników Zlotu. Organizator zastrzega sobie prawo do wniesienia uzupełnień i zmian programu, a nawet odwołania Zlotu w przypadku przeszkód niezależnych od Organizatora.

Sciągnij plik (12,46 kB):

 

 Wydział Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie
promocja@powiat.starachowice.pl
tel. 41 276 09 42.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS