Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Szansa na mikrodotacje dla młodych inicjatyw

Działasz w grupie nieformalnej, samopomocowej albo młodej organizacji pozarządowej? Masz szansę na mikrodotację! Ruszyła II edycja projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw”. Stowarzyszenie Integracja i Rozwój oraz Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży zachęcają do składania wniosków. Można to robić od 26 czerwca do 7 lipca br.

Projekt „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw – II edycja” to kontynuacja działań regrantingowych wzmacniających oddolne inicjatywy lokalne realizowanych przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój w latach 2014-2016 na terenie województwa świętokrzyskiego. W ramach II edycji projektu, realizowane będzie zadanie publiczne ukierunkowane na wspieranie liderów lokalnych, rozwój młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zadania te będą realizowane poprzez działania doradcze i przyznawanie mikrograntów – dotacji do 5000,00 zł na realizację małych, lokalnych inicjatyw lub finansowanie lokalnych przedsięwzięć grup niefromalnych kwotami do 5000,00 zł na inicjatywę. Dzięki wsparciu doradczemu zainteresowani uzyskają również informacje w zakresie realizacji i rozliczenia mikrograntów.
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój oraz przez Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży, w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, od marca do grudnia 2017 r.
W ramach projektu przewiduje się dwa nabory wniosków:
I nabór – w okresie 26.06.2017 (od godz. 8.00) - 07.07.2017 r. (do godz. 16.00)
II nabórwrzesień 2017 (Nabór ten będzie organizowany wyłącznie w tych gminach lub powiatach, z których JST wyrazi gotowość partycypacji finansowej w kosztach projektu poprzez przekazanie środków samorządowych na finansowanie w 50% kosztów inicjatyw. Pozostałe 50% środków będzie zapewnione w ramach projektu).
W celu ubiegania się o mikrodotację, organizacja pozarządowa, grupa nieformalna lub samopomocowa powinna złożyć wniosek o mikrodotację w formie elektronicznej za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej www.fio.sir.com.pl.
O zasadach ubiegania się o mikrodotację i warunkach udział w innych formach wsparcia w projekcie przeczytają Państwo w  „Regulaminie projektu” https://www.fio.sir.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/REGULAMIN_FIO-2017.pdf Zasady tworzenia wniosków o dofinansowanie oraz szczegółowe informacje dotyczące pracy z generatorem wniosków zostały opisane w „Instrukcji wypełniania wniosku” https://www.fio.sir.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/Instr-wype%C5%82n.-wniosku-2017..pdf

 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS