Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

25 lat MiM-u

25 –lecie swej działalności świętowała w niedzielę (11 czerwca) Szkoła Tańca „MiM” w Starachowicach. W jubileuszowym koncercie, który zgromadził tłumy mieszkańców, uczestniczyła także starosta Danuta Krępa. Towarzyszył jej Członek Zarząd Powiatu, Andrzej Sendecki.

Szkoła powstała w 1992 roku. Założyły ją Małgorzata Dziamka i mieszkająca wówczas w Starachowicach Maria von Hertzen. W przeciągu 25 lat tancerze MiM –u zdobyli mnóstwo nagród  oraz wyróżnień w kraju i zagranicą. Najbardziej znaczący był dla nich rok 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy dwa zespoły – MiM i MiM Mamy uzyskały tytuły Mistrzów Świata na Mistrzostwach Świata Federacji Tańca Artystycznego w Libercu w Czechach. Rok później, grupy z MiM-u zajęły trzy pierwsze miejsca, w trzech kategoriach tanecznych na Mistrzostwach Europy Zachodniej Światowej Federacji Tańca Artystycznego, jakie odbywały się w Amsterdamie. Jest zatem za to dziękować i co świętować. 
- Tak piękny jubileusz daje powody do dumy, gdyż jest wspomnieniem czegoś pięknego. To wspaniała historia wypełniona sukcesami artystycznymi, niezliczonymi już występami i nagrodami, ale też wiele pokoleń wychowanków, którzy pielęgnują i popularyzują taniec w Polsce i zagranicą – mówiła podczas jubileuszu starosta Danuta Krępa, dziękując zarówno młodym artystom, jak i dyrektor szkoły za jej ogromne zaangażowanie i pasję do tańca, jaką zaszczepiła zarówno swym wychowankom, jak i instruktorom. - Dzieląc się z publicznością swoją miłością do tańca, staliście się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek artystycznych naszego Miasta, ale także Powiatu – mówiła starosta.
-  Taniec uskrzydla, dodaje energii, pozwala uwolnić emocje, sprawia, że stajemy się bardziej szczęśliwi. I za tę radość, dostarczaną przez ponad ćwierć wieku mieszkańcom naszego Powiatu, z całego serca Państwu dziękuję – stwierdziła na koniec, życząc kolejnych lat pracy, wypełnionych tańcem, niesłabnącego zapału i wytrwałości w realizacji planów oraz zamierzeń, które przełożą się na kolejne sukcesy i staną się źródłem satysfakcji.
Podobnych życzeń padało wiele. W rewanżu, dyrektor szkoły podziękowała wszystkim, którzy przez lata wspierali szkołę, wręczając im statuetki MiM 2017. W gronie osób, które je otrzymały znalazła się także starosta Danuta Krępa. Podziękowania odebrała też pierwsza nauczycielka tańca Małgorzaty Dziamki – Katarzyna Serbinowska ale też młodzi tancerze i ich rodzice, których nie brakowało podczas jubileuszu. Sala wypełniona była po brzegi, a scena chwilami nie była w stanie pomieścić aż tylu tancerzy. W ciągu ponad 3 godzinnego koncertu zaprezentowało się ponad 300 młodych artystów, ze wszystkich grup MiM-u, łącznie z grupą MiM Mamy oraz absolwentami. Koncert składał się z trzech części. W pierwszej czekały na widzów: „Bajka”, „Leśne duszki”, „Tańczące liście”, „Avatary”, „Wróżki”, „Czarownice”, „Magiczny pył”, a na dokładkę „Bitwę o tron”. W drugiej zatańczyły dla nich m.in. „Śnieżynki”. Obejrzeli też „Senne marzenia”, „Zaczarowane chusteczki”, „Rajski ogród”, „Ramalama bang”, „Pomiędzy kartami”, „Skarby MiM-u”, „Zaczarowane lizaki” i „Gwiazdki”.
W trzeciej odsłonie mogli zobaczyć „Big show”, „Super bohaterki”, „Toy soldiers”, „Kolory orientu”, „Nowe porządki”, „Cyrk”, a podczas finału „Can’t stop the feeling” wszystkich na jednej scenie. Na uczestników koncertu czekał też tort, jak na urodziny przystało.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS