Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Podsumowali Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

Podsumowanie XV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki „Rodzina Twój bezpieczny świat” w powiecie starachowickim odbyło się w piątek, 9 czerwca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Podczas spotkania z udziałem  starosty Danuty Krępy i wicestarosty Marka Pawłowskiego zaprezentowano działania, realizowane w ramach tej akcji.

O rodzinie długo by można mówić. To ona stanowi podstawową formę naszego życia, jest pierwotną i najpowszechniejszą grupą społeczną prawie każdego z  nas, należy do pierwszego środowiska dającego człowiekowi możliwość wszechstronnego rozwoju, zaspokajania jego wielu potrzeb i wprowadzania go w świat  wartości i  norm społecznych.  Identyfikując się  z nią, człowiek współtworzy i przejmuje kultywowane w rodzinie poglądy, postawy, wzory zachowania i postępowania. To, czego uczymy się tutaj pozostaje w nas potem na całe życie, jak przypominała starosta Danuta Krępa, która wspólnie z wicestarostą Markiem Pawłowskim uczestniczyła w podsumowaniu XV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki w powiecie starachowickim, jakie odbyło się 9 czerwca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Spotkanie prowadził Wiesław Daszkowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, a wśród uczestników można było zobaczyć przedstawicieli wojewody, Kuratorskiej Służby Sądowej, policji, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej,  gminnych ośrodków pomocy społecznej, ale też szkół. I jak to podczas podsumowań, było trochę radości i trochę wzruszeń, ale też wiele praktycznych informacji na temat rodziny.   
Korzystając z okazji nagrodzono zwycięzców Konkursu Literackiego „Rodzina – Twój bezpieczny świat” w kategorii poezja. I nagrodę zdobyła Natalia Skiba, uczennica II klasy Technikum Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach za wiesz „Zimno i ciepło”, który miała okazję zaprezentować podczas spotkania. II miejsce zajęła Milena Niewczas, drugoklasistka II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, a trzecie – Katarzyna Binczak, z tej samej szkoły. Nagrody wręczyli im wspólnie wicestarosta Marek Pawłowski oraz Agata Gałka – Bernacka, dyrektor Biura Wojewody. 
Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła w Pawłowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Radość w Rodzinie”. Odbył się również pokaz multimedialny, obrazujący działania z udziałem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w ramach Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. Pokaz aktorskich umiejętności dali także uczniowie Gimnazjum im Stanisława Staszica w Rudzie, którzy przyjechali tu z przedstawieniem „Wielki, mały człowiek”. Całość zakończył występ artystyczny podopiecznych Prywatnego Ogniska Muzycznego pod przewodnictwem Anny Sitkowskiej.
kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS