Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Trzymaj formę ponad normę

Monika Nowak, Członek Zarządu Powiatu nagrodziła zwycięzców konkursu plastycznego „Trzymaj formę ponad normę”, organizowanego przez Oddział Rejonowy PCK  oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starachowicach. Rozdanie nagród odbyło się w środę, 7 czerwca na Sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem dzieci oraz młodzieży. Uczestniczyli w nim bowiem uczniowie z 35 placówek, zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjów. Ich prace oceniała komisja pod przewodnictwem Sylwestra Kiełka, dyrektora Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach, która sprawdzała zgodność z tematem, komunikatywność dla przeciętnego odbiorcy, oryginalność i pomysłowość, a także estetykę pracy. I tak, pierwszą nagrodę w kat. szkół gimnazjalnych zdecydowała się przyznać Wiktorii Białeckiej z Publicznego Gimnazjum w Rudzie. II miejsce zajęła Agnieszka Różycka z tej samej szkoły, natomiast na trzecim znalazła się Wiktoria Nowak ze Społecznego Gimnazjum w Starachowicach. Komisja postanowiła także wyróżnić prace: Magdaleny Kasperskiewicz z Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, Julii Makowskiej z Gimnazjum nr 4 w Starachowicach i Kingi Łodej z Gimnazjum w Pawłowie.
W kategorii szkół podstawowych wygrała praca Julii Pastuszki ze Szkoły Podstawowej w Mircu. II miejsce zajęła Nadia Kania z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie, na trzecim natomiast znalazła się Natalia Szwajcer ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starachowicach. Na wyróżnienie zasłużyły tez prace: Zuzanny Szyszki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach, Amelii Minda ze Szkoły Podstawowej w Gadce i Katarzyny Stępień ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się w środę, 9 czerwca w sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach, w czym wzięła udział Członek Zarządu Powiatu, Monika Nowak. Miała ona przyjemność wręczać nagrody zwycięzcom wspólnie z Ewą Dróżdź, Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Starachowicach oraz Agnieszką Pastuszką, asystentem ds. promocji zdrowia.

Przy okazji rozstrzygnięto też V edycję Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, organizowaną przez PCK. Jej zwyciężczynią została w tym roku Aleksandra Mergalska ze Szkoły Podstawowej w Jadownikach. II miejsce zajęła Oliwia Pasternak ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, a trzeci był Krzysztof Pastuszka z tej samej szkoły.
Podsumowano też akcję „Góra grosza”, organizowaną rok rocznie przez Oddział Rejonowy PCK w Starachowicach. Podczas tegorocznej edycji udało się zebrać ponad 650 kg złotych monet, o wartości ponad 5 tys. zł. Monety zbierali wszyscy, zarówno najmłodsi, jak i ci starsi. I tak, wśród przedszkolaków I miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 13 w Starachowicach, drugie - Przedszkole Miejskie nr 7 w Starachowicach, a trzecie – Przedszkole Miejskie nr 14 w Starachowicach. Wyróżniono też przedszkolaków z przedszkola nr 15 w Starachowicach. Wśród szkół prowadzi w tym roku Szkoła Podstawowa nr 12 w Starachowicach, drugie miejsce należy do Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, a trzecie ex aequo  do Szkoły Podstawowej w Małyszynie oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. W gronie wyróżnionych znalazły się szkoły podstawowe nr: 9,11oraz 13 w Starachowicach, a także Zespół Szkół Zawodowych nr 1. Zgromadzone przez nich pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie obozów oraz letnich kolonii dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Spotkanie było też znakomita okazją do przekazania przez PCK roweru rehabilitacyjnego, ufundowanego przez Fundację Eko-Textil „od Was dla Was”, jednemu z uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach. Podobny trafi też do starszej mieszkanki naszego powiatu z gminy Pawłów.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS