Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

Nie lada gratka czeka niebawem miłośników dwóch kółek w naszym powiecie. 8 i 9 lipca będą mogli wziąć udział w wyścigach dla amatorów jazdy na rowerach szosowych i górskich. Najpierw w Starachowicach, a potem w Wąchocku.

Wprawdzie Poland Bike Marathon od kilku lat jest już obecny w naszym powiecie, ale po raz pierwszy w historii zawita do Starachowic. W sobotę, 8 lipca odbyć się mają wyścigi dla amatorów jazdy na rowerach szosowych i górskich, pod nazwą I Starachowicka Strzała. Organizatorem tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były zawodowy kolarz, a dziś dyrektor czołowego cyklu wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon. Powiat Starachowicki będzie jednym ze współorganizatorów imprezy, obok Urzędu Miejskiego i Hotelu Europa w Starachowicach.
Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, zlokalizowane zostanie przy Hotelu Europa. Wyścig na rowerach szosowych odbędzie się na dwóch dystansach: MAX (3 rundy – 90 km) i MINI (2 rundy – 60 km), natomiast na rowerach górskich na trasie FAN MTB(1 runda – 30 km). W zawodach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat .
Wyniki uzyskane w poszczególnych wyścigach I Starachowickiej Strzały, zarówno na rowerach szosowych, jak i górskich, zostaną zaliczone do klasyfikacji Omnium Poland Bike 2017, podobnie jak rozgrywany dzień później, tj. 9 lipca LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku. Już dziś zapraszamy na obie imprezy.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Herb Powiatu Starachowickiego składa się z zaokrąglonej od podstawy renesansowej tarczy, na której w błękitnym polu znajdują się trzy złote korony odchylone do tyłu, w ustawieniu 2:1, ozdobione drogimi kamieniami, między którymi od głowicy (u góry), znajduje się podwójny złoty krzyż, z krótszym wyższym ramieniem. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS