Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Żelazne Korzenie

Zapraszamy do udziału w warsztatach archeologicznych „Żelazne Korzenie”, jakie odbywać się będą 18 i 19 maja na terenie „ARCHEOPARKU” w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Kto mógł służyć w rzymskich legionach? Jak wyglądało życie i praca starożytnych hutników żelaza w Górach Świętokrzyskich? Kim byli ludzie zamieszkujący ziemie polskie 2000 lat temu? Jakimi rzemiosłami trudnili się dawni mieszkańcy naszego kraju? Jaki los mógł spotkać niewolnika w starożytnym Rzymie? Czy plemiona barbarzyńskie zamieszkujące ziemie polskie przyczyniły się do upadku Rzymskiego Imperium? Na te i szereg innych pytań można będzie znaleźć odpowiedź podczas tegorocznej edycji warsztatów „Żelazne Korzenie”.
Impreza ma przybliżyć możliwie kompletną wiedzę o umiejętnościach technicznych i życiu codziennym ludności zamieszkującej dolinę rzeki Kamiennej w okresie wpływów rzymskich. Jest to przedsięwzięcie edukacyjne przeznaczone głównie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych (liceów i techników). W czasie dotychczasowych edycji organizatorzy gościli również grupy młodszych dzieci w wieku przedszkolnym, klasy zerowe, ale także studentów i dorosłych entuzjastów antyku.
Zajęcia odbywają się w postaci trzygodzinnych sesji, po dwie dziennie.
Cykl przedpołudniowy odbywał się będzie w godzinach: 9.00.−12.00., natomiast popołudniowy w godzinach: 12.00.−15.00.
Szersze informacje o programie można uzyskać na stronie: www.korzenie.gimnazjum.com.pl
Zachęcamy do uczestnictwa

kategoria: Wydarzenia

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS