Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Droga Krynki – Brody rośnie w oczach

Wizytowaniu postępu prac na drodze powiatowej Krynki – Brody poświęcona była czwartkowa (13 kwietnia) wizyta Starosty Danuty Krępy w Gminie Brody. Wspólnie z Wójt Gminy Marzeną Bernat odwiedziła ona plac budowy.

Od blisko miesiąca trwa rozbudowa drogi powiatowej nr 0625T Krynki- Brody. Na blisko 2,5 km odcinku pojawi się nowa, szersza nawierzchnia, utwardzone pobocza, chodniki wraz ze zjazdami, zatoki autobusowe i – co ucieszy kierowców oraz turystów przyjeżdżających nad zalew -  także parkingi. Trasa stanie się bardziej funkcjonalna, ale też i bezpieczna. W ramach zadania przebudowane zostaną również dwa skrzyżowania i  wykonane zostanie oznakowanie wzbogacone o urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Prace idą dość sprawnie, co potwierdziła na miejscu starosta Danuta Krępa. W czwartek wspólnie z Andrzejem Sendeckim, Członkiem Zarządu Powiatu, odpowiedzialnym za inwestycje spotkała się w czwartek (13 kwietnia) z wójt Gminy Brody, która współfinansuje zadanie. Inwestycja będzie kosztować ok. 6 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzić będzie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, a druga ze środków samorządowych tj. Powiatu Starachowickiego i Gminy Brody. Po stronie Gminy leżeć będzie kwota 1 mln 560 tys. zł, Powiat natomiast zapewnić ma 1mln 440 tys. zł. W czasie gdy panie wizytowały postępy prac, pan Andrzej Sendecki wspólnie z Leszkiem Śmigasem, dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych i jego zastępcą – Jarosławem Trzebińskim – odbył robocze spotkanie z  inspektorem nadzoru – Andrzejem Gałą i Sekretarzem Gminy – Janem Kosielą. Rozmowy dotyczyły możliwości wprowadzenia korekt do realizowanego projektu w celu poprawienia jego funkcjonalności oraz zwiększenia efektywności odwodnień w związku z postulatami, jakie zgłaszali mieszkańcy, a także wójt. Zgodnie z uzgodnieniami, przed 1 września br. trasa ma być gotowa.

Zdjęcia: Mariusz Zawłocki - UG Brody

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Starachowice usytuowane są na styku trzech jednostek geograficznych: Wzgórz Koneckich, Przedgórza Iłżeckiego oraz Wyżyny Opatowskiej. Rzeka Kamienna stanowi dla nich naturalną granicę. Miasto położone jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Krakowem (ok. 170 km). Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS