Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Włosi z wizytą w naszym powiecie

Blisko dwudziestu przedstawicieli włoskich instytucji publicznych gościło 6 kwietnia w naszym powiecie. To uczestnicy projektu "Progetto di Mobilita Transazionale", realizowanego  przez Międzynarodowe Centrum Szkoleń i Turystyki „Karol” i salezjańską organizację  CIOFS-FP Piemonte, którzy zbierali informacje na temat systemu edukacji i szkolnictwa zawodowego w Polsce oraz realizowanych przez nas programów aktywizujących młodzież.

Gości przywitali w starostwie członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Andrzej Sendecki, którzy przybliżyli im powiat, ale też rozwiązania w zakresie szkolnictwa zawodowego, bo te interesowały ich u nas najbardziej.

Niebawem będą oni odbywać staż w naszym regionie. Trafia oni m.in. do  Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, TVP Kielce, na Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego, Targi Kielce, do Kieleckiego Parku Technologicznego, Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Polanika czy Akademii Piłkarskiej.


Od wtorku do czwartku odwiedzali te miejsca, zbierając informacje na temat regionu, a także organizacji systemu szkolnictwa wyższego i zawodowego oraz realizacji programów międzynarodowych dla młodzieży. O rozwiązaniach zastosowanych w naszym powiecie opowiadali im dyrektorzy zespołów szkół zawodowych  i Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach.
Sami wysłuchali także z uwagą, jak wygląda to u nich, w Regionie Piemontu. Była to znakomita okazja do wymiany polsko – włoskich doświadczeń.
kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS