Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Władze powiatu uczciły pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. W uroczystościach, które odbyły się tradycyjnie pod Krzyżem Katyńskim, a potem w kościele Świętej Trójcy, wzięła udział starosta Danuta Krępa oraz Członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Andrzej Sendecki.

Na skwerze pod Krzyżem Katyńskim zgromadzili się w poniedziałek (10 kwietnia) przedstawiciele władz, służb mundurowych, organizacji związkowych i kombatanckich, a także miejscowych szkół i instytucji. W Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej nie mogło także zabraknąć przedstawicieli Rodziny Katyńskiej w Starachowicach. Główny ciężar uroczystości wzięli na siebie uczniowie Gimnazjum nr 3 w Starachowicach, którzy wzorem  poprzednich lat przygotowali inscenizację słowno - muzyczną poświęconą polskim oficerom, zamordowanym w Katyniu, Bykowni, Miednoje i Charkowie. Sugestywnemu przekazowi słownemu towarzyszyła muzyka, będąca zasługą chóru szkolnego W imieniu Rodzin Katyńskich głos zabrała Magdalena Łodej, wnuczka starachowickiego oficera policji, zamordowanego w Miednoje. Nie była jednak jedyną, która pojawiła się z  wystąpieniem. Wśród osób przemawiających znaleźli się m.in. prezydent Marek Materek, Agata Gałka – Bernacka, dyrektor biura wojewody czy radny miejski Zygmunt Andrejas.
Starosta Danuta Krępa wspólnie z Członkami Zarządu Powiatu: Moniką Nowak  i Andrzejem Sendeckim złożyła kwiaty pod Krzyżem Katyńskim.

Potem wzięła też udział w uroczystej mszy świętej, oprawionej przez księdza dziekana Andrzeja Rdzanka z księdzem Tadeuszem Czyżem w intencji poległych za  Ojczyznę.Na koniec razem z innymi złożyli kwiaty pod pomnikiem, upamiętniającym ofiary katyńskie oraz smoleńskie.
kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2017 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS