Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Oświadczenie Zarządu Powiatu Starachowickiego w związku z artykułem, który ukazał się 16 marca 2017

Zarząd Powiatu po zapoznaniu się z treścią materiału prasowego (pt. „Starachowice znów mówią o aferze. Jest list do prezesa Kaczyńskiego” opublikowanego w dniu 16 marca br. na łamach Echa Dnia) nie kryje zdumienia z insynuacji o rzekomych naciskach wywieranych na dyrekcję Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w sprawie podpisania niekorzystnej dla jednostki umowy z prywatną kliniką.

Oświadczamy, że Zarządowi Powiatu zależy na zapewnieniu jak najlepszej opieki medycznej, a co za tym idzie jak najwyższej jakości usług świadczonych przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach i jak największej ich dostępności dla wszystkich Pacjentów.
Kategorycznie stwierdzamy, że do chwili obecnej żadna oferta ze strony AHP nie została przedłożona Zarządowi Powiatu odnośnie ewentualnej współpracy. Nikt z władz powiatowych nie rozmawiał z kadrą zarządczą szpitala w zakresie podpisania niekorzystnej dla siebie umowy na podwykonawstwo z Polsko – Amerykańskimi Klinikami Serca. Sugestie, jakie pojawiły się w artykule, poczytujemy jako oszczerstwo i próbę ataku politycznego ze strony odwołanego Zarządu.
Nie do przyjęcia jest również obecna postawa dyrektora szpitala, który w swoich działaniach pomija zupełnie Zarząd Powiatu. Trudno akceptować taki stan rzeczy, gdzie o problemach szpitala dowiadujemy się z prasy.
Obecny Zarząd Powiatu Starachowickiego poddaje rzetelnej analizie wyniki finansowe i działalność medyczną szpitala. Wyrażamy głębokie zaniepokojenie sytuacją ekonomiczną Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Wynik finansowy szpitala za 2016 rok pogorszył się w stosunku do 2015 roku o 1 796 734,62 PLN. Z niepokojem śledzimy prowadzony styl zarządzania podmiotem leczniczym, który może doprowadzić do poważnego ograniczenia podstawowej działalności tj. świadczenia usług na rzecz zdrowia i życia ludzkiego i wpłynąć na przyszły wynik finansowy lecznicy.
Artykuł uderza w dobre imię Powiatu Starachowickiego. Naszym zdaniem nagłośnienie sprawy ma na celu odwrócenie uwagi od istotnych problemów szpitala (w związku ze zbliżającą się sesją Rady Powiatu poświęconą temu tematowi) oraz braku właściwego nadzoru nad podmiotem leczniczym ze strony byłego Starosty Starachowickiego i odwołanych członków Zarządu Powiatu.
Zapewniamy, że obecny Zarząd Powiatu działa przede wszystkim dla dobra Pacjentów i  nie ulegając szumowi medialnemu nadal będzie podejmował niezależne decyzje z myślą o utrzymaniu jak najwyższej jakości usług medycznych świadczonych w lecznicy.

Sciągnij plik (71,91 kB):

Owiadczenie.pdf


 
 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS