Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Targi edukacyjne dla gimnazjalistów

II Targi Edukacji i Pracy dla Gimnazjalistów w naszym powiecie odbyły się 14 marca w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Ich oficjalnego otwarcia dokonała Monika Nowak, Członek Zarządu Powiatu w Starachowicach.

Wybór odpowiedniego kierunku kształcenia to jedna z ważniejszych decyzji, przed jaką staną niebawem gimnazjaliści. Aby ułatwić im jej podjęcie dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach wspólnie ze Świętokrzyską Wojewódzką Komendą OHP w Kielcach, Młodzieżowym Centrum Kariery oraz Młodzieżowym Centrum Doradztwa Zawodowego przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach zorganizowała II Targi Edukacji i Pracy. Wzięło w nich udział ok. 700 uczniów z siedmiu gimnazjów na terenie naszego powiatu. Uroczystego otwarcia dokonała Monika Nowak, Członek Zarządu Powiatu, która podkreśliła w swym wystąpieniu wagę wyboru, ciążącego na uczniach.

To właśnie ten wybór decyduje dość często o przyszłej ścieżce kariery. Dlatego ważne, aby był przemyślany i stwarzał szansę na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy.


Rangę imprezie nadali goście, wśród których byli przedstawiciele komendy wojewódzkiej OHP w Kielcach z Lucyna Brelską, zastępcą wojewódzkiego komendanta OHP na czele, ale też kierownicy naszych placówek – Małgorzata Urban, dyrektor CKP w Starachowicach oraz Agnieszka Kuś, kierownik starachowickiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy.
W gronie wystawców znalazły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, prowadzone przez Powiat Starachowicki, placówki ZDZ, Centrum Kształcenia Praktycznego, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, jednostki OHP - Ośrodek Szkolenia i Wychowania, Młodzieżowe Centra Kariery, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej czy Młodzieżowe Biuro Pracy z Kielc.
Targi były doskonałą okazją  do zapoznania się z ich aktualną ofertą. Gimnazjaliści mogli porozmawiać z  młodzieżą z poszczególnych placówek, ale też z doradcami zawodowymi, pośrednikami pracy czy pedagogami, konfrontując swoje oczekiwania z potrzebami na rynku pracy. Duże zainteresowanie wzbudziły wycieczki zawodoznawcze organizowane w tym roku do dwóch starachowickich firm – Staropolu i Perfopolu, sprawujących patronat nad klasą operatora obrabiarek skrawających. Przybliżyły one młodzieży środowisko pracy, oczekiwania pracodawców, ale także organizację pracy na poszczególnych stanowiskach.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a zaproponowana formuła zdobywania informacji edukacyjno – zawodowych przypadła do gustu uczniom.

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS