Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Władze powiatu pamiętały o Paniach

W Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, w otoczeniu swych dawnych podopiecznych starosta Danuta Krępa świętowała Dzień Kobiet. Życzenia i kwiaty od Zarządu Powiatu przekazał Paniom wicestarosta Marek Pawłowski. Wspólnie z Członek Zarządu Powiatu Moniką Nowak odwiedził on również Panie ze starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych.

8 marca jest dniem szczególnym dla wszystkich Pań. Nie mógł więc przejść niezauważanie przez władze naszego powiatu, które odwiedziły w tym dniu dwie powiatowe placówki – Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach i Zespół Szkół Zawodowych nr 1, gdzie świętowały Panie ze starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych.
Z kwiatami do mieszkanek DPS pospieszyli: starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski. Dla pani starosty była to mocno sentymentalna wizyta, bo – jak sama przyznała – zostawiła tutaj spory kawałek swojego życia.Przez ponad 4 lata kierowała placówką. Nadal utrzymuje też żywy kontakt z podopiecznymi, wspomina wspólne rozmowy, a przy różnych okazjach otrzymuje od nich ciepłe życzenia. Tym milej było jej uczcić Dzień Kobiet w ich otoczeniu. Życzenia w imieniu Zarządu Powiatu złożył pensjonariuszkom i pracownicom wicestarosta Marek Pawłowski, który przekazał też kwiaty na ręce dyrektor Anety Świercz.

Starosta Danuta Krępa życzyła im zdrowia, cierpliwości i dużo miłości zarówno od pracowników jak i najbliższych.

Nie mogło zabraknąć także występów. Program artystyczny przygotowali na tę okazję podopieczni Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Stawie Kunowskim, za co zebrali gromkie oklaski.


Z własną inicjatywą wyszli także panowie z Domu Pomocy Społecznej, którzy w humorystyczny dość sposób przedstawili całą prawdę o Paniach, a na koniec obdarowali wszystkie kobiety własnoręcznie wykonanymi kwiatami.


O Paniach pamiętał też Polski Związek Niewidomych koło w Starachowicach, który zgodnie z tradycją przygotował spotkanie okolicznościowe w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Z ramienia władz powiatowych uczestniczył w nim wicestarosta Marek Pawłowski razem z zasiadającą w Zarządzie Powiatu Moniką Nowak.


Przekazali oni na ręce Izabeli Wałęgi, szefowej starachowickiego koła PZN kwiaty oraz życzenia dla wszystkich Pań. Muzyczny upominek przygotowali dla nich dla nich uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Młodzież zadbała także o poczęstunek w tym dniu, racząc przybyłych wspaniałymi specjałami. 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Gmina Pawłów położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego w bezpośredniej bliskości Gór Świętokrzyskich. Jej powierzchnia wynosi 137 km2 (13.739 ha). Gmina liczy 35 sołectw. Zamieszkuje ją 15.450 osób, jest typową gminą rolniczą o dużym potencjale produkcyjnym z uwagi na dobre gleby. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS