Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Podziękowania za serce

Starostwo Powiatowe w Starachowicach znalazło się w gronie wyróżnionych placówek za pomoc i wsparcie organizacji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podziękowania z tego tytułu odebrał dla pracowników Andrzej Sendecki, Członek Zarządu Powiatu.

105 852, 98 zł – dokładnie taką kwotę zebrali wolontariusze miejskiego sztabu podczas tegorocznego, 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach. To rekord. W ubiegłym roku wielka orkiestra zebrała tutaj 90 643,58 zł, a jeszcze rok wcześniej - 79 645,93 złotych. W ciągu pięciu ostatnich lat, tj. od 2012 do 2017 r. dzięki dobremu sercu starachowiczan udało się zebrać 508 808, 47 zł. I właśnie za tę ofiarność, ogromne wsparcie i zrozumienie dziękowały we wtorek (7 marca) szefowe sztabu: Ilona Traczyk, Barbara Kurek i Ewa Gmerek, wręczając podziękowania patronom starachowickiego finału oraz osobom, przedstawicielom instytucji, służb, organizacji, placówek, które wsparły organizację tegorocznego finału Orkiestry w Starachowicach.

W tym zacnym gronie znalazło się również Starostwo Powiatowe w Starachowicach z wszystkimi jego pracownikami. Podziękowania odebrał dla nich Andrzej Sendecki, Członek Zarządu Powiatu w Starachowicach. Nie pominięto też władz powiatu, zaangażowanych w akcję.

Szczególne gratulacje odebrała "złota dziesiątka" najlepszych wolontariuszy na czele z Weroniką Traczyk - 20-letnią studentką wydziału leśnictwa Akademii Rolniczej i uczennicą technikum weterynaryjnego w Krakowie, która zebrała w tym roku aż 4302,19 zł, co zapewniło jej piąte miejsce w województwie. 2643,42 złotego miał w swojej skarbonce uczeń pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego Wojciech Bujak, a 2040,15 złotego - Michalina Kurek.

Przypomnijmy, że celem tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było wsparcie ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

 
 

kategoria: Aktualności

Czy wiesz że...

Powiat starachowicki tętni bogatym, różnorodnym życiem kulturalnym. Liczne placówki kulturalne z wielkim zapałem realizują swą szeroką działalność dbając o to, by trafić do jak najszerszego odbiorcy. Każdy mieszkaniec powiatu ma szansę uczestniczyć w życiu kulturalnym. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS