Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Akceptuję

Forum Współpracy i Dni Kariery w branży motoryzacyjnej

Kolejne Forum Współpracy i Dni Kariery z udziałem starosty Danuty Krępy i Członka Zarządu Powiatu Moniki Nowak odbyło się 17 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, jednej z trzech szkół realizujących projekt „Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic". Było to drugie tego rodzaju spotkanie, skierowane głównie do uczniów gimnazjów i szkół podstawowych, poświęcone tym razem kształceniu zawodowemu w branży motoryzacyjnej.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Sezon inwestycyjny już rozpoczęty

Wre praca na drogach powiatu starachowickiego. Z nastaniem wiosny ruszyły roboty w większości gmin. Duża część inwestycji jest realizowania przy wsparciu  środków rządowych, jak przebudowa drogi nr 0570 T Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec  Duży – gr. woj. Świętokrzyskiego oraz  0625 T Krynki – Brody, które wizytowała  starosta Danuta Krępa wraz z posłem Krzysztofem Lipcem.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

W rocznicę zbrodni katyńskiej

Władze powiatu uczciły pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. W uroczystościach, które odbyły się tradycyjnie pod Krzyżem Katyńskim, a potem w kościele Świętej Trójcy, wzięła udział starosta Danuta Krępa oraz Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Młodzież zapobiega pożarom

Starosta Danuta Krępa nagrodziła zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Będą oni reprezentować nasz powiat podczas eliminacji wojewódzkich, jakie odbędą się 24 kwietnia br.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Wawrzyńce rozdane

Bartłomiej Sikorski z I LO, Kacper Kiciński z II LO, Michał Garbacz i Konrad Gębura z ZSZ nr 2, Tomasz Niedziałek  z I LO, Maciej Cieciora z II LO, Gabriela Bado z III LO, a także Jakub Kalisz ze Sportowego Liceum w ZSZ nr 3 w Starachowicach  zostali tegorocznymi laureatami Wawrzyńców, nagrody Starosty Starachowickiego dla uczniów posiadających szczególne osiągnięcia, nie tylko w nauce. Wręczenie nagród odbyło się 12 kwietnia, podczas VII Festiwalu Nauki.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

"Jej potret"

Spotkanie z Pieśnią i Poezją Patriotyczną pod nazwą „Jej portret” odbyło się 12 kwietnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno– Wychowawczym w Starachowicach. Wzięła w nim udział Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak.

kategoria: 100-Lecie Odzyskania Niepodległości
Czytaj więcej

Powiat z dotacjami na drogi

Powiat Starachowicki otrzymał ponad 3 mln zł dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 na przebudowę dwóch dróg powiatowych: nr 0570 T Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec  Duży – gr. woj. Świętokrzyskiego oraz  0625 T Krynki – Brody. 12 kwietnia br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach doszło do podpisania umowy pomiędzy władzami powiatu a wojewodą na przekazanie dotacji.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Dyskutowali o ASF i bezpieczeństwie pieszych

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, stanowiąca organ doradczy Starosty Starachowickiego zebrała się 11 kwietnia br. w powiecie. Dyskusje dotyczyły zagrożeń związanych z afrykańskim pomorem świń w powiecie starachowickim, a także projektu Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na terenie powiatu starachowickiego na lata 2018 – 2020.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Maszerowali na orientację

Szkoła Podstawowa w Nietulisku Dużym, SKKT PTTK Gimnazjum nr 1 w Starachowicach  i Familia Wojtasików” z Nietuliska Dużego – to tegoroczni zwycięzcy XII Mistrzostw Powiatu Starachowickiego w Marszu na Orientację – Imprezy na Orientację (InO). Nagrody wręczał im m.in. Wicestarosta Marek Pawłowski.

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Udane HARCOGRANIE

Wicestarosta Marek Pawłowski uczestniczył w nagradzaniu zwycięzców VI Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „HARCOGRANIE”, jaki odbył się w zeszły weekend w Starachowickim Centrum Kultury. Impreza organizowana przez Hufiec ZHP Starachowice przy współpracy ze Starachowickim Centrum Kultury, zgromadziła w tym roku na scenie aż 300 wykonawców!

kategoria: Aktualności
Czytaj więcej

Czy wiesz że...

Na terenie powiatu starachowickiego prowadzi działalność ok. 4.500 podmiotów gospodarczych o bardzo zróżnicowanych pod względem wielkości, profilu działalności i poziomie zatrudnienia. Najważniejszym ośrodkiem gospodarczym są Starachowice, gdzie ulokowała się zdecydowana większość podmiotów działających w różnych sferach gospodarki. Czytaj więcej
® 2003-2018 Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
website by Robert Bielecki 'sagat' Powered by phantomCMS